Na skróty, czyli...

Co nowego??

Trzeci krok już wydany!
Pod koniec października światło dzienne ujrzał najnowszy album Light Rock-a zatytułowany “Trzeci krok”. Jak wygląda album? Co zawiera? Zapraszamy do opisu.

2020-01-13 22:00

Tak, tak! To już trzeci...
Co nowego z zespole? Nad czym trwają pracę i jak długo one jeszcze trwać będą? Dowiecie się tego z najnowszego wpisu w Pasji.

2019-05-23 19:45

“Nie Wszystko Się Spełniło”
W dziale multimedia pojawił się najnowszy singiel, zapowiadający nasz trzeci, zbliżający się wielkimi krokami album. Miłego słuchania!

2017-03-27 21:52

Zobacz też:

'Przystanek Krajcok II' - Galeria
Galeria zdjęć z koncertu 'Przystanek Krajcok II', który odbył się 3 listopada 2012 roku w SDK.

Burzliwa historia grupy
Jak to się stało, że jesteśmy razem, że razem tworzymy i nadal ze sobą wytrzymujemy... :)

Kontakt
Chcesz podzielić się opinią, wyrazić swoje zdanie? Napisz koniecznie!

Przydatne linki:

www.dobreprogramy.pl www.siemck.pl www.sdk.org.pl

Skład, czyli kto i dlaczego tworzy Light Rock...

Tomasz Klimke (wokal, gitara) – podobnie jak większość muzyków zespołu jestem samoukiem. Tomasz KlimkeChoć wychowywałem się w rodzinie umuzykalnionej (mama i tata z wykształceniem muzycznym), to jednak sam nie garnąłem się do żadnego z instrumentów znajdujących się w domu (pianino, skrzypce, gitara). Jeśli chodzi o śpiew to towarzyszył mi on od kołyski, kiedy to przy akompaniamencie moich rodziców szeroko otwierałem usta. Przełom nastąpił w 1989 roku, kiedy to – na wycieczce klasowej w szkole średniej – dostrzegłem piękno szarpania za struny gitary; poniekąd zazdrość o to, że kolega gra i śpiewa, a ja – tylko śpiewam... Obiecałem sobie zatem, że na następnej wycieczce, która odbędzie się za pół roku, będziemy już grać i śpiewać razem. I tak się stało. Praca, praca i jeszcze raz praca dała piękne efekty – efekty, które sprawiały mi ogromną radość.

Ostatnie dziesięć lat były niestety martwe pod względem muzycznej aktywności; wynikało to poniekąd ze zużycia mojego instrumentu. W grudniu 2013 roku dokonałem zakupu gitary takiej, jak zawsze chciałem – elektroakustyka. Początki znów trudne: ból nadgarstka, piekące opuszki palców… Ale nie dałem za wygraną! Gorzej z graniem i śpiewem jednocześnie – lecz i to pomału sobie przypomniałem.

Pierwszy filmik wrzucony na FB był tego dowodem i tu niespodzianka – Darek mówi mi o zespole. Dodatkowo daje mi pierwszy krążek kapeli i prosi o możliwość posłuchania niektórych z zespołowych utworów w moim wykonaniu. Dla mnie to totalny szok! Tak samo jak fakt, iż zostaję zaproszony na przesłuchanie. 22 marca 2014 roku następuje w moim życiu zwrot – zostaję członkiem zespołu Light Rock.