Na skróty, czyli...

Co nowego??

“Horyzont” na YouTube
Album “Horyzont” też już w całości dostępny jest na oficjalnym kanale zespołu w serwisie You Tube - LightRockBand. Albumowa lista: Light Rock - Horyzont.

2022-01-18 01:25

“Trzeci krok” na YouTube
Album “Trzeci krok” w całości dostępny na oficjalnym kanale zespołu w serwisie You Tube - LightRockBand. Albumowa lista: Light Rock - Trzeci krok.

2022-01-14 00:55

Nowy player na stronie
W dziale Multimedia pojawił się nowy player - napisany w HTML5 zastąpił wysłużoną i nieobsługiwaną już wersję Flash-ową. Zapraszamy do słuchania!

2022-01-12 23:00

Zobacz też:

Skład zespołu
Kim jesteśmy, jak zaczęła się nasza przygoda, dlaczego gramy w Light Rock'u?

Muzyczny dorobek
Jaki rodzaj muzyki tworzymy? Chcesz się przekonać? Serdecznie zapraszamy!

Light Rock - Galeria
Najważniejsze momenty z życia zespołu Light Rock uwiecznione na fotografiach. Zobacz koniecznie!

Przydatne linki:

www.dobreprogramy.pl www.siemck.pl www.sdk.org.pl

Historia, czyli jak to się zaczęło...

12. Horyzont

Dnia 26-go lutego nastąpiła kolejna przełomowa chwila. Przełomowa i największego kalibru. Light Rock po niemal trzy i pół letniej przerwie wydał swój drugi w karierze krążek. Strona Tytułowa Albumu "Horyzont"Zatytułowany został “Horyzont”. Nazwa wybrana nieprzypadkowo - ten album to podróż po muzycznej mapie dźwięków i stylów. Muzyczne odkrywanie siebie i eksperymentowanie – niczym odkrywanie nowych lądów, ukazujących się na widnokręgu – pokazuje przekrój naszej działalności. Długi czas poświęcony na stworzenie tej płyty, dopieszczenie jej w wielu detalach, zarówno muzycznych, jak i wizualnych powoduje, że “smak zwycięstwa” jest niezwykle słodki. Niesamowicie cieszy to, że pomimo sporego obsunięcia w pierwotnie zakładanym terminie, nie był to okres stracony; był to zdecydowanie czas potrzebny na wprowadzenie zmian, innowacji czy po prostu korekt. Tym bardziej że praca ta była bardzo często żmudna, absorbująca, a czasem wręcz wyczerpująca; zwłaszcza w sytuacjach, gdy konieczne było połączenie w całość efektów przemyśleń pięciu głów pełnych pomysłów, różnych charakterów, temperamentów i najzwyczajniejszych w świecie zachcianek, które potrafią się znacznie różnić, ale i na szczęście łączyć. W tę płytę staraliśmy się wlać zarówno nasze najlepsze chęci, całe serce, a także wszystkie dostępne możliwości i umiejętności. Mamy sporą nadzieje - i trochę dowodów - że w porównaniu z poprzednim albumem sporo się zmieniło. "Horyzont" - Płyta CDOczywiście na plus. Ci, którzy tworzą takie krążki, doskonale powinni nas zrozumieć… Takim sposobem urodziło się nasze drugie muzyczne dziecko.

Premierę najnowszego albumu połączyliśmy z koncertem, który odbył się 28 lutego 2015 roku. Na scenie gościła nas Violinowa Gospoda. Osoby obecne na koncercie miały więc możliwość najpierw usłyszeć nasze nowe kompozycje w koncertowym wykonaniu, by później - w zaciszu domowym - porównać je z brzmieniami zawartymi na płycie. W ciągu dwóch godzin udało nam się zaprezentować większość naszego muzycznego dorobku - wtrąca Darek. Ilość bisów przerosła nasze oczekiwania, a utwór o kamieniu porwał publiczność tak bardzo, że ostatecznie znaleźli się na scenie razem z nami w czasie wykonywania utworu “Smutna Opowieść” - dodaje Piotrek. Prawdziwy cud, że scena to wytrzymała - obecni doskonale wiedzą, o co chodzi.

Oczywiście każdy może poczuć wyjątkową atmosferę koncertu z "Violinowej Gospody", przeglądając koncertową galerię. Sam występ można natomiast zobaczyć w sekcji Koncerty oraz na oficjalnym kanale zespołu w serwisie You Tube - LightRockBand.