Na skróty, czyli...

Co nowego??

“Wolny z Tobą” na YouTube
Album “Wolny z Tobą” też już w całości dostępny jest na oficjalnym kanale zespołu w serwisie You Tube - LightRockBand. Albumowa lista: Light Rock - Wolny z Tobą.

2022-08-28 20:15

“Horyzont” na YouTube
Album “Horyzont” też już w całości dostępny jest na oficjalnym kanale zespołu w serwisie You Tube - LightRockBand. Albumowa lista: Light Rock - Horyzont.

2022-01-18 01:25

“Trzeci krok” na YouTube
Album “Trzeci krok” w całości dostępny na oficjalnym kanale zespołu w serwisie You Tube - LightRockBand. Albumowa lista: Light Rock - Trzeci krok.

2022-01-14 00:55

Zobacz też:

Smutna Opowieść
O czym śpiewamy? Zobacz sam... :) Oto tekst tegoż utworu.

Skład zespołu
Kim jesteśmy, jak zaczęła się nasza przygoda, dlaczego gramy w Light Rock'u?

Muzyczny dorobek
Jaki rodzaj muzyki tworzymy? Chcesz się przekonać? Serdecznie zapraszamy!

Przydatne linki:

www.dobreprogramy.pl www.siemck.pl www.sdk.org.pl

Pasja - o muzyce, jej tworzeniu i nie tylko...

Pasja to dział, w którym zamieszczamy materiały spod pióra członków zespołu - to przede wszystkim nasze muzyczne przemyślenia, próby określenia naszego artystycznego ja. To także wyjaśnienia tego, co tak naprawdę chcemy przekazać naszą twórczością. Wszak nie chcemy grać tylko pustej, wyobcowanej muzyki; chcemy pokazać, jak jesteśmy z muzyką związani, co nas do niej ciągnie i skąd wzięło się to głębokie zamiłowanie. Będziemy pisać tutaj o wszystkim, co niesie nasza muzyka. Potraktujcie ten dział jak swego rodzaju posłowie, w którym wyjaśniamy, o co nam chodzi...

Gitara

Od zawsze był to instrument, który inspirował: tajemniczy, dziki, a zarazem romantyczny - czyli taki jaki chciałbym, by był. Potrafiący wzruszyć, a zarazem ucieszyć. Nie wiem, skąd Les Paulu mnie wzięła się ta pasja. Jako dzieciak każdy chyba marzył, aby być aktorem, piosenkarzem, strażakiem... Każdy grał na szczotce, śpiewał do grzebienia, jeździł na wymarzonym, niewidzialnym dla innych koniu. I ja po prostu w pewnym momencie wybrałem taką oto drogę. ..

Dlaczego właśnie gitary? To zawsze podkreślam: nie gitara, a gitary! Dlaczego nie bębny czy klawisze? Tego nie wiem... To właśnie gitary mi się kiedyś spodobały. To Piotrek z gitarą... :)ich spróbowałem i dokonałem ostatecznego wyboru...

Nigdy nie chcę rezygnować z którejś z gitar. Zarówno akustyk, jak i elektryk inspirowały, straszliwie się podobając. Gitara akustyczna - delikatna i wesoła; elektryczna - dzika i wszechstronna. Obie potrzebne i doskonale uzupełniające się.

Zboczenie do Les Pauli ujawniło się już na samym początku. Nigdy inny typ czy inny kształt gitary nie podobał mi się tak bardzo; zawsze te kształty, to brzmienie… Nie ujmuję oczywiście blasku innym gitarom – inne też coś w sobie mają. I pewnie znajdą się tacy, którzy kochać będą inne ich typy. Ale ja wybrałem Les Paul'a. Nie chcę tu chwalić się gitarą. Chcę tylko napisać, jak gitarę można pokochać. I tego życzę wszystkim.

P. Pietrzyba (2010-11-05 22:05)

Zatrzymać Marzenia

Był taki okres w moim życiu, w którym byłem pod wielkim wpływem twórczości Edwarda Stachury – i dalej w pewnym stopniu jestem... Zapragnąłem pisać w ten sam sposób, co on. Wieść jednak chciałem normalne życie, które nie byłoby tułaczką jak w jego przypadku - trochę mocniej stąpam bowiem po ziemi. Coś tam skrobałem na skrawkach papieru, ale z upływem czasu - przestałem. W pamięci pozostało jednak to wspaniałe uczucie zmieniania myśli oraz uczuć w słowa i zdania; a później słów i zdań - w wiersze. To uczucie wróciło wraz z tęsknotą za graniem. Wróciła potrzeba tworzenia, a może raczej odczuwania radości z tworzenia.