Na skróty, czyli...

Co nowego??

“Horyzont” na YouTube
Album “Horyzont” też już w całości dostępny jest na oficjalnym kanale zespołu w serwisie You Tube - LightRockBand. Albumowa lista: Light Rock - Horyzont.

2022-01-18 01:25

“Trzeci krok” na YouTube
Album “Trzeci krok” w całości dostępny na oficjalnym kanale zespołu w serwisie You Tube - LightRockBand. Albumowa lista: Light Rock - Trzeci krok.

2022-01-14 00:55

Nowy player na stronie
W dziale Multimedia pojawił się nowy player - napisany w HTML5 zastąpił wysłużoną i nieobsługiwaną już wersję Flash-ową. Zapraszamy do słuchania!

2022-01-12 23:00

Zobacz też:

Skład zespołu
Kim jesteśmy, jak zaczęła się nasza przygoda, dlaczego gramy w Light Rock'u?

Muzyczny dorobek
Jaki rodzaj muzyki tworzymy? Chcesz się przekonać? Serdecznie zapraszamy!

Light Rock - Galeria
Najważniejsze momenty z życia zespołu Light Rock uwiecznione na fotografiach. Zobacz koniecznie!

Przydatne linki:

www.dobreprogramy.pl www.siemck.pl www.sdk.org.pl

Historia, czyli jak to się zaczęło...

4. Czarne chmury

Nic nie może wiecznie trwać, niestety... Tak jest też w przypadku zespołu – dnia 29 września, po wielu nieobecnościach i zdawkowym kontakcie, z zespołu odchodzi basista – Marcin. Zapowiadają się poszukiwania jego następcy, gdy na horyzoncie pojawiają się czarne chmury. Dotyczą one współpracy z Kamilem i Dawidem, Red Roses - Sierpień 2008która kończy się w listopadzie tegoż samego roku. Po raz kolejny niezgodność stylów muzycznych oraz problemy ze zrozumieniem stają się powodem odejścia z zespołu kolejnych muzyków. I choć grupa nie zdążyła na dobrą sprawę porządnie się „zgrać”, to zamyka kolejny już rozdział – rozdział, w którym do pełnego składu brakowało już tylko perkusisty… Kamil po odejściu tworzy własną grupę grającą cover’y zespołu Metallica, natomiast „Misiek” porzuca gitarę – i po części także swoje poprzednie życie.

W zespole został już tylko Damian i Piotrek. I choć z odejściem „Miśka” i Kamila nie łatwo było przejść do porządku dziennego, trzeba było wziąć się w garść i dalej działać. Tym razem już w duecie tworzony był dalszy materiał. Pracowaliśmy przede wszystkim nad nowymi kawałkami oraz nad adaptacją na potrzeby zespołu kilku moich własnych kompozycji – przyznaje Damian. Staraliśmy się też sukcesywnie zgrywać wszystko na postać cyfrową.

Końcówka roku 2008 to dość pracowity okres – wszystko ze względu na przygotowania do być może pierwszego publicznego występu.Festiwal CD W związku z tym zapada decyzja o zmianie nazwy zespołu z Red Roses na roboczą nazwę RR; powstaje też pierwszy krążek CD duetu – oczywiście demówka przygotowana jako materiał festiwalowy, w którym zespół postanawia startować. W lutym roku 2009 nadchodzą wyczekiwane eliminacje do Festiwalu Młodych Talentów im. Mirka Breguły. Niestety, małe doświadczenie i zbytnia pewność siebie powodują wielki zawód - zespół odpada bowiem już w I-wszej turze. To nic, w końcu co nie zabije, to wzmocni. A tak przynajmniej dostaliśmy przysłowiowego kopa w **** - wyznaje Di.

Przed sporymi zmianami, które zajść miały w zespole, niezwykle krótki epizod odegrał kolejny basista – Piotrek. Trudno dużo o tym pisać, dosłownie wszystko – od godziny i dnia próby przez techniczne problemy ze sprzętem aż po zaangażowanie w samo „muzykowanie” - było przeciwko temu, by ta współpraca trwała dłuższy okres czasu. I faktycznie – po 2 miesiącach po działalności Piotrka w zespole nie było śladów…