Na skróty, czyli...

Co nowego??

“Horyzont” na YouTube
Album “Horyzont” też już w całości dostępny jest na oficjalnym kanale zespołu w serwisie You Tube - LightRockBand. Albumowa lista: Light Rock - Horyzont.

2022-01-18 01:25

“Trzeci krok” na YouTube
Album “Trzeci krok” w całości dostępny na oficjalnym kanale zespołu w serwisie You Tube - LightRockBand. Albumowa lista: Light Rock - Trzeci krok.

2022-01-14 00:55

Nowy player na stronie
W dziale Multimedia pojawił się nowy player - napisany w HTML5 zastąpił wysłużoną i nieobsługiwaną już wersję Flash-ową. Zapraszamy do słuchania!

2022-01-12 23:00

Zobacz też:

Smutna Opowieść
O czym śpiewamy? Zobacz sam... :) Oto tekst tegoż utworu.

Skład zespołu
Kim jesteśmy, jak zaczęła się nasza przygoda, dlaczego gramy w Light Rock'u?

Muzyczny dorobek
Jaki rodzaj muzyki tworzymy? Chcesz się przekonać? Serdecznie zapraszamy!

Przydatne linki:

www.dobreprogramy.pl www.siemck.pl www.sdk.org.pl

Pasja - o muzyce, jej tworzeniu i nie tylko...

Dwa Nastroje i Zmienność Uczuć

Ponieważ w dziale Multimedia pojawił się nowy utwór, pragnę napisać o nim parę słów… Nikt z członków zespołu nie wie, jak i kiedy dokładnie powstał pierwszy z nich - "Dwa Nastroje". Jednakże w naszym zamyśle zawsze krążył pomysł, by składał się on z dwóch części: wolnej i szybkiej, smutnej i wesołej.

Czy efekt ten nam się udał? Oceńcie sami. Trafnym komentarzem do tego kawałka będą słowa, które napisał Król Salomon: "Jest czas płaczu i czas śmiechu, czas lamentowania Dareki czas pląsania...” (Księga Kaznodziei 3:2). Mamy nadzieję, że udało nam się w nim oddać owe tytułowe "Dwa Nastroje".

Kontynuacją tej myśli jest kolejny utwór: "Zmienność Uczuć"; być może i on wkrótce się pojawi na naszej stronce. W naszym życiu każdego dnia przeplatają się ze sobą różne nastroje, uczucia, pragnienia... Jednego dnia masz „ochotę wejść na szczyty gór”, drugiego dnia chciałbyś „stoczyć się w najciemniejszy dół”. W jednej chwili masz ochotę z radości skakać, a w drugiej nic tylko siąść i płakać.

Nasze życie jest zmienne, jak pogoda; jak chorągiewka na wietrze są nasze uczucia. Gdy jest nam zatem źle, pamiętajmy, że „to mija... uczuć gra wciąż trwa” - i tak to traktujmy: jak grę. A wiadomo, że w grze raz się wygrywa, innym razem - przegrywa. Raz zimny wiatr wieje i deszcz leje, a potem się rozpogadza i słoneczko nas grzeje... :) Głowa zatem do góry! Dla każdego świeci słońce! Nie jego wina, że na niebie jest tyle chmur! Niech ten utwór zawsze Wam o tym przypomina.

D. Kabus (2010-12-10 17:50)

Czy Tak Musi Być

W naszej domowej wytwórni muzycznej (Dimatheus INC) powstaje nowy utwór! Z żartem i na poważnie porusza problem relacji męsko-damskich, a ściślej mówiąc – małżeńskich. Jak łatwo zauważyć w małżeństwach pojawia się pewien schemat: Zaczyna się pięknie, chcemy dobrze, a wychodzi… tak jak zwykle. Ale wcale "tak nie musi być". Trzeba tylko więcej się postarać! I tym utworem chcemy do tego wszystkich zachęcić.

"Czy tak naprawdę musi być?
Czy nie można bez kłopotów żyć?
Czy naprawdę tak musi być?
Czy nie można spokojnie żyć?"

Pisanie tego utworu zaczęło się od jednej myśli, która pojawiła się w mojej głowie; bardzo mi się ona spodobała: “Nie jeden chciałby mieć w domu Eden”. Postanowiłem rozwinąć tę myśl i poszło - “jak z bicza strzelił”! Można powiedzieć, że tekst wraz z melodią powstał w jeden dzień (góra dwa), bo Damian w mig podchwycił klimat utworu i już po pierwszym czytaniu miał swój pomysł na melodię oraz aranż. Wkrótce dopisałem trzecią zwrotkę i utwór gotowy! Można grać! Mamy nadzieję, że przypadnie Wam do gustu i często będziecie po niego sięgać, by poprawić sobie humor.

D. Kabus (2010-12-23 18:30)